Choď na obsah Choď na menu

Awans do ćwierćfinału jest widoczny!

16. 2. 2024

1/8 finału Ligi Mistrzów UEFA to zacięta rywalizacja. Paryż pokonał Real Sociedad 2:0, strzelając dwa gole w drugiej połowie, co pozwoliło PSG na wyjazd do Hiszpanii z wygodną przewagą.

Na początku meczu goście z Hiszpanii szybko rozpoczęli atak. Nawet przez całą pierwszą połowę André Silva, ubrany w koszulka Real Sociedad, był solą w oku PSG. Luksusowa konfiguracja gospodarzy wydawała się nieco marnotrawstwem, a efekty formacji i tłumienia nie były wystarczająco dobre.

Do drugiej połowy Mbappe nadal nie ustępował. Chłopak z Paryża ubrany w koszulki piłkarskie nr 7 nadal ma fascynujący styl supergwiazdy, przełamując impas w 58. minucie. Gospodarze zdobyli kolejnego gola 12 minut później, a bramka Bradleya Barcoli wzbudziła entuzjazm wśród kibiców gospodarzy. Paris Saint-Germain ostatecznie objęło prowadzenie w rundzie pucharowej.