Choď na obsah Choď na menu

Jamal strzelił pierwszego gola w Lidze Mistrzów

20. 9. 2024

Po długim oczekiwaniu trwającym 389 dni, numer 10 koszulki piłkarskie Barcelony w końcu pojawił się ponownie na zielonym boisku. W pierwszym występie Barcelony w Lidze Mistrzów nowego sezonu, zawodnik numer 10 Ansu Fati wszedł na boisko jako rezerwowy.

W tym meczu Barcelona przegrała 1-2 z Monaco. Jamal, noszący numer 19 koszulka FC Barcelona, strzelił gola dla Barcelony. Jednak z powodu błędu Ter Stegena w 10. minucie, Eric García otrzymał czerwoną kartkę. Dlatego Barcelona wpadła w pasywną sytuację jednego zawodnika mniej na początku i ostatecznie przegrała mecz, co rozczarowało kibiców.

Warto wspomnieć, że Ansu Fati wszedł na boisko jako rezerwowy w 88. minucie. Minęło 688 dni od jego ostatniego występu w Lidze Mistrzów. Obecnie Fati jest najmłodszym piłkarzem w historii Barcelony, który strzelił gola w Lidze Mistrzów, mając 17 lat i 40 dni. Jak wszyscy wiemy, Yamal, który strzelił swojego pierwszego gola w Lidze Mistrzów, obchodził swoje 17. urodziny podczas Pucharu Europy, więc Yamal zajmuje drugie miejsce w tym rekordzie.