Choď na obsah Choď na menu

Przełam posuchę bramkową!

21. 6. 2024

Podczas gdy Puchar Europy był w pełnym rozkwicie, Puchar Ameryki również zapoczątkował mecz otwarcia, Argentyna kontra Kanada. Dzięki bramkom Alvareza i Lautaro obrońca tytułu odniósł zwycięstwo 2-0!

Pod silną obroną kanadyjskiej drużyny Argentyna znalazła okazję w 49. minucie. Alvarez, noszący numer 9 koszulki piłkarskie, strzelił czujnie, co było jego pierwszym golem w Pucharze Ameryki. Ale nie świętował po strzeleniu gola, ani nie zdawał sobie sprawy, że przerwał 524-dniową posuchę bramkową. Natychmiast pobiegł sprawdzić kontuzję McAllistera, który mu asystował.

A Lautaro również przełamał swój wstyd, że przez 2 lata nie strzelił gola w oficjalnym meczu reprezentacji narodowej. Asystował mu kapitan Messi. Messi, noszący numer 10 koszulka Reprezentacja Argentyny, najwyraźniej zapomniał założyć buty strzeleckie w tym meczu i zmarnował dwie dobre okazje w ciągu zaledwie 15 minut. To bardzo rzadkie, a sam Messi był wobec tego bardzo bezradny. Na szczęście w ostatniej chwili Messi dokonał samoodkupienia i posłał bardzo przenikliwą asystę Lautaro.